Jestes tutaj: Strona glówna -> News: I Wiosenna Spartakiada Młodzieży w Drzewicy
I Wiosenna Spartakiada Młodzieży w Drzewicy

21 marca odbyła się w Drzewicy I Wiosenna Spartakiada Młodzieży. Uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  powiatu opoczyńskiego rywalizowali ze sobą w czteroosobowych zespołach. Reprezentowali oni cztery szkoły powiatu opoczyńskiego.

pięciokilometrowej trasie wiodącej wokół zalewu w Drzewicy. Na wysokości Strzyżowa rozstawione były stanowiska poszczególnych dyscyplin: 1. pomocy przedmedycznej  gdzie między innymi na pierwszym stanowisku przeprowadzano: resuscytację krążeniowo - oddechową; 2. strzelano z pistoletu i karabinu pneumatycznego; 3. biegano na orientację, z wykorzystaniem kompasu; 4.  rzucano granatem.  Trasę spartakiady zabezpieczali uczniowie klas policyjnych, ratowniczych i technikum informatycznego. Stanowiska strzeleckie obsługiwali uczniowie z Sekcji Strzelectwa Sportowego ZSPg Drzwica oraz strzelcy Jednostki Strzeleckiej 1251 z Drzewicy.

„Pierwsza Wiosenna Spartakiada Młodzieży Powiatu Opoczyńskiego była dla nas sprawdzianem, gdyż naszym zamysłem jest to, by miała ona charakter cykliczny, aby odbywała się co roku w pierwszym dniu wiosny. Dziękujemy dyrekcjom szkół, które wystawiły swoje reprezentacje. Opiekunom, którzy przybyli ze swoimi uczniami oraz młodzieży, która wzięła udział w zawodach i je zabezpieczała” – mówi organizator zawodów spartakiadowych, nauczyciel ZSP w Drzewicy, Radosław Smolarek.

W rywalizacji klasą dla siebie były gimnazjalistki z opoczyńskiej „Trójki”. Karolina Kmita, Julia Stępień, Joanna Kozłowska i Natalia Patynowska tworzyły jedyną drużynę dziewczęcą, która rywalizowała z drużynami męskimi. Dziewczęta znakomicie zaprezentowały się w pomocy przedmedyczej. W dyscyplinach strzeleckich najlepszy wynik uzyskali uczniowie Gimnazjum z Drzewicy (Karol Białek, Adrian Stępień, Karol Łucki, Krzysztof Kaczmarek). Najszybciej trasę zawodów przebyli uczniowie ZSP nr 1 im. Stanisława Staszica w Opocznie. O kolejności zadecydował rzut granatem.

I Wiosenną Spartakiadę Młodzieży Powiatu Opoczyńskiego wygrała reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy – 2720  pkt. (Piotr Abramczyk, Sebastian Czechowicz, Łukasz Iwanicki, Piotr Kowalski). Drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Opocznie uzyskując wynik 2670 pkt. Szkołę reprezentowali Krystian Bielas, Arkadiusz Chochuł, Ireneusz Stasik, Bartłomiej Szymański). Na miejscu trzecim uplasowało się Gimnazjum z Drzewicy – 1700 pkt. Lokatę  czwartą uzyskały dziewczęta z Zespołu Szkół Samorządowych im Henryka Sienkiewicza w Opocznie.

I Wiosenna Spartakiada Młodzieży w Drzewicy

Data dodania: 2011-03-22