Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Minęło pół roku
Minęło pół roku

Już minęło pół roku od podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Komendą Powiatową Policji w Opocznie a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy. Uczniowie klas policyjnych na cotygodniowych zajęciach z policjantami poznają podstawy wiedzy o policji. Do tej pory zgłębili tajniki policyjnego umundurowania, zadania policji, strukturę policji, historię policji na ziemiach polskich. Ale nie tylko teorią uczniowie żyją. Komendant drzewickiego komisariatu nadkomisarz Wojciech Dworak wraz z komisarzem Przemysławem Wilkiem już od dwóch tygodni intensywnie ćwiczą zasady musztry z uczniami klas I i II o profilu policyjnym. Jest to ogromne wyzwanie dla obydwu stron. Uczniowie muszą wykazać się żelazną kondycją (zajęcia trwają dwie godziny zegarowe), dużym  zaangażowaniem, dyscypliną podczas ćwiczeń. Ogromne zadanie postawili przed sobą policjanci. Chcą nauczyć grupę ponad 50 uczniów naraz sprawnego formowania podstawowych elementów w musztrze, zbiórki w dwuszereg, odliczania, składania meldunków itp. Jak na razie  jak na ten krótki czas ćwiczeń uczniowie radzą sobie całkiem nieźle. Wiadomo zdarzają się wypadki przy pracy typu cała grupa robi w prawo zwrot a jeden uczeń wykonuje go w lewo. Ale wiadomo ćwiczenia czynią mistrza i mamy nadzieję, że już niedługo uczniowie klas policyjnych zademonstrują musztrę w pełnej krasie.

Ćwiczenia

Data dodania: 2011-03-22