DEN 2017

Trzy uroczystości w Drzewickim „Hubalu”

W piątek, 13 października (nomen-omen) wszyscy tworzący społeczność  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy świętowali po trzykroć. Pierwszą okolicznością było Święto Edukacji Narodowej, drugą  Ślubowanie Klas Pierwszych, a trzecią Podpisanie Porozumienia o współpracy z Komendą Powiatową Policji w Opocznie.

Uroczystości te swoją obecnością zaszczycili:  Pan Józef Róg – Starosta Powiatu Opoczyńskiego, Reprezentujący Posła na Sejm RP Pana Roberta Telusa – Pan Rafał Skoczylas,  Komendant  Komendy Powiatowej Policji w Opocznie – mł. insp. Konrad Kobierski ,  Kierownik Posterunku Policji w Drzewicy – mł. asp. Paweł Baran, Pani Teresa Danuta Szklarczyk – Radna Powiatu Opoczyńskiego, Pani Renata Smolarek – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków. Radę Rodziców reprezentowały panie: Anna Frączak, Urszula Oracz, Agnieszka Abramczyk, Małgorzata Zawadzka.

Rozpoczynając uroczystość, Dyrektor Marian Pisarski powitał gości...

Data dodania: 2017-10-17
Prelekcje o prawie.

Każdego roku uczniowie klas policyjnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjanych w Drzewicy uczestniczą w innowacyjnych lekcjach, których celem jest przybliżenie pracy policji.
W następujące po sobie wtorki  ( 3 i 10 października ) uczniowie klas z rozszerzeniem policyjnym wysłuchali wykładów kolejno: asp. szt. Barbary Stepień z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie oraz pani adwokat Katarzyny Koreckiej-Rożej.  W ramach tych prelekcji młodzież zapoznawała się z wybranymi aspektami przepisów prawnych traktujących min. o   odpowiedzialności karnej nieletnich czy pozornie niewinnych zachowaniach, których konsekwencje mogą okazać się bardzo dotkliwe dla młodego człowieka. Spotkania te były doskonałą okazją do przemyśleń i takiego planowania swoich działań, aby w przyszłości nie narażać się na konflikt z prawem.

Data dodania: 2017-10-15

Zapraszamy uczniów do udziału w Wojewódzkim Konkursie Filmowym
pn. „Nie rozróżniam, nie odróżniam, nie segreguję, nie prześladuję - TOLERUJĘ!”

pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia

organizowanym w ramach Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia AIDS

Zadaniem uczestników Konkursu jest nakręcenie filmu o treści promującej tolerancję, negującej wszelkie przejawy dyskryminacji, trwającego nie dłużej niż 7 minut.

Konkurs ma charakter grupowy. Praca konkursowa musi zostać stworzona przez zespół uczniów (minimum trzy osoby) do dnia 15.11.2017 r.

Oficjalne rozstrzygnięcie Konkursu oraz wręczenie nagród rzeczowych nastąpi podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia AIDS w dniu 01.12.2017 r.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu:

karta zgłoszenia

oświadczenie

Dokumenty można również pobrać ze strony internetowej Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi www.rcpslodz.pl oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi  www.kuratorium.lodz.pl

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie.

Data dodania: 2017-10-14
Narodowe Czytanie 2017

Narodowe Czytanie 2017.

„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego