espół "KREATYWNE" z Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy wyróżnione w wojewódzkim konkursie wokalnym "Nasza Radość i Duma"

👏👏👏Zespół "KREATYWNE" z Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy wyróżniony w wojewódzkim konkursie wokalnym "Nasza Radość i Duma"👍👍👍
Z dumą informujemy, że zespół "KREATYWNE" z Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy świetnie spisał się podczas Wojewódzkiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Nasza radość i duma”. W poniedziałek 10 stycznia, razem z innymi laureatami, podczas finałowego koncertu na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi wyśpiewał wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. Zespół w składzie: Gabrysia Noga, Małgosia Wójcik, Magda Szpocińska oraz Ola Pawul, zaśpiewał a capella Rotę. Koncert laureatów w Teatrze Muzycznym w Łodzi był zwieńczeniem I etapu, na który należało przesłać nagranie dwóch utworów patriotycznych. Uczennice do konkursu przygotowała p. Anna Pietrasik.
Organizatorem konkursu był Społeczny Komitet Obchodów 80. Rocznicy utworzenia Armii Krajowej.
GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów !!!

Data dodania: 2022-01-13
Wyróżnienie

👏👏👏Uczennica klasy III TA, Martyna Pawul znalazła się w gronie 32 osób, którym dziś Minister Edukacji Narodowej - Przemysław Czarnek osobiście wręczył powołania do Rady Dzieci i Młodzieży VI kadencji. Martyna reprezentuje województwo łódzkie.👍👍👍

GRATULACJE!!!

Data dodania: 2022-01-12
Spotkanie z rodzicami

DRODZY RODZICE !
Zapraszamy na spotkania z wychowawcami klas
11 stycznia (wtorek)

(harmonogram w załączeniu)

Data dodania: 2022-01-10
XX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Staropolskie Kolędowanie".

Uczennice Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy w finale jubileuszowego,

XX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Staropolskie Kolędowanie".

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek odbył   się   29 grudnia    w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. O zwycięstwo zabiegało  ponad 200 wykonawców - solistów, chórów i zespołów. Zostali oni wyłonieni podczas przesłuchań eliminacyjnych, które odbywały się w 8 lokacjach regionu.  Naszą szkołę reprezentował zespół „Kreatywne”, w składzie : Gabrysia Noga, Małgosia Wójcik oraz Natalia Socha. Dziewczęta zaprezentowały się w dwóch utworach: „ Gore gwiazda” oraz „Dziś w stajence”. Piecze  nad zespołem sprawowała p. Anna Pietrasik. Artystów amatorów oceniało  jury pod przewodnictwem dr Kingi Strycharz- Bogacz,

Podczas koncertu finałowego, który miał miejsce o godz. 17, można było posłuchać   Gospel Rain - kilkudziesięcioosobowego zespołu, utworzonego przez charyzmatyczny pop-gospelowy chór, wspierany przez znakomitych solistów i instrumentalistów.  Zaprezentowali się również finaliści wyłonieni przez jury. Gratulujemy  wszystkim uczestnikom konkursu a w szczególności dziewczętom naszej szkoły.

Nagranie

Data dodania: 2021-12-31
Jasełka 2021

Święta Bożego Narodzenia i związana z nimi rodzinna atmosfera udzieliły się także uczniom naszej szkoły. Pod czujnym okiem nauczycieli: A. Pietrasik, E. Balasińskiego i ks. M. Kopcińskiego wystawili Jasełka szkolne. Wydarzenie odbyło się w czwartek 15 grudnia 2021 r. tuż przed wigilią hubalową, którą na terenie powiatu opoczyńskiego zainicjowała nasza szkoła. Podczas występu młodzieży nie zabrakło także śpiewu mniej i bardziej znanych kolęd w wykonaniu naszych uczennic, wśród których są również laureatki Konkursu Kolęd i Pastorałek w naszym regionie. Konwencja Jasełek osadzona została w realiach współczesnego świata, mając na celu ukazanie młodzieży, że Bóg pragnący szczęścia człowieka pragnie przynieść je rodząc się w sercu każdego z nas.

Dziękujemy za zaangażowanie
utalentowanym aktorom w składzie: Martyna Pawul, Jakub Kalużny, Piotr Szpociński, Tomasz Wiktorowicz, Aleksandra Pawul, Karolina Bąkiewicz, Maria Szymańska, Otylia Łysakowska, Dawid Gosa, Michał Bogatek, Maria Szymańska, Marcelina Kaczmarek
oraz wybitnym wokalistkom w składzie:
Gabrysia Noga, Małgorzata Wójcik, Aleksandra Bandurska, Magdalena Szpocińska, Paulina Sochańska, Natalia Socha, Julia Orłowska.

Data dodania: 2021-12-21