error
Nowe zdjecia w galerii
Jestes tutaj: Strona glówna -> News
Czyn prosto z serca!

Uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły wzięli udział w sobotniej akcji charytatywnej dla Łukasza, ucznia naszej szkoły. 25 listopada w OSP w Zakościelu Koło Gospodyń Wiejskich Zakościele zorganizowało zbiórkę, podczas której, dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrych serc, udało się zebrać środki w wysokości ośmiu tysięcy złotych. Wyrażamy wdzięczność dla organizatorów za tak szczodre przedsięwzięcie i ofiarodawcom za hojne wsparcie naszego ucznia. Na tym jednak akcja się nie kończy. W najbliższy czwartek (30 listopada) w naszej szkole odbędzie się mikołajkowy kiermasz ciast i pierników, podczas którego będzie można wesprzeć finansowo zbiórkę dla Łukasza oraz skosztować wypieków naszych wspaniałych i wielkodusznych uczniów. Serdecznie zapraszamy!

Data dodania: 2023-11-28
Dzień Kolejarza

W dniu 22 listopada rozpoczęliśmy w Naszej Szkole obchody związane z Dniem Kolejarza .Zaprosiliśmy z tej okazji Pana Prof. dra hab. inż. Marka Sitarza, który na temat kolei , bezpieczeństwana kolei, kultury bezpieczeństwa, infrastruktury kolejowej wie niemal wszystko. To wybitnynaukowiec- człowiek związany z Politechniką Śląską w Katowicach, i Akademią WSB w DąbrowieGórniczej. Naukowo Pan Profesor zajmuje się projektowaniem i eksploatacją pojazdów,zintegrowanymi systemami transportowymi oraz bezpieczeństwem i logistyką w transporcie. PanProfesor poprowadził ciekawy i ambitny wykład z dozą humoru na temat „Bezpieczeństwa i KulturyBezpieczeństwa w transporcie kolejowym”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas kolejowychZespołu Szkół Powiatowych kierunek technik transportu kolejowego w Drzewicy. Myślimy , że naszawspółpraca zaowocuje i na pierwszym spotkaniu się nie zakończy . Serdecznie dziękujemy izapraszamy do Nas częściej.

 

GALERIA

Data dodania: 2023-11-23
2 miejsce w półfinale wojewódzkim w piłkę ręczną

👏👏👏Kolejny sportowy sukces odnieśli uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych z Drzewicy, zajmując 2 miejsce w półfinale wojewódzkim w piłkę ręczną. Zawody rozegrano 20 listopada w hali Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim. Pomimo dużego osłabienia spowodowanego absencją kontuzjowanego, najlepszego strzelca rozgrywek powiatowych Wiktora Matuszczaka (uczeń oglądał zawody z trybun), chłopcy pokazali charakter i serce do gry.
Wyniki uzyskane przez naszą drużynę:
ZSP Drzewica - ZS CKP Bujny - 10 : 5
Bramki dla ZSP:
Filip Matuszczak – 3
Mateusz Stobieniecki – 2
Tobiasz Matuszczak – 2
Jakub Kmieciak – 1
Konrad Tąder – 1
Paweł Nowak -1
ZSP Drzewica - I LO Koluszki - 11 : 5
Filip Matuszczak – 6
Mateusz Stobieniecki – 3
Tobiasz Matuszczak – 2
ZSP Drzewica - ZSP Nr 3 Tomaszów Maz. 5:12
Bramki dla ZSP:
Mateusz Stobieniecki – 2
Filip Matuszczak – 2
Tobiasz Matuszczak – 1
Zespół „Hubala” w zawodach reprezentowali: Mateusz Stobieniecki VTBC, Jakub Kalużny VTBC, Kacper Matysiak IVTC, Paweł Nowak IVTC, Jakub Jędrzejczak IVTC, Tobiasz Matuszczak IIIC, Bartłomiej Kuc IIIC, Antoni Kołodziejczyk IIIC, Filip Matuszczak, Jakub Kmieciak, Jacek Barul, Konrad Tąder wszyscy klasa IIC, Krzysztof Klata IBC oraz Mikołaj Warda IBC.
Gratulacje dla całej drużyny i trenerowi P. Piotrowi Podogrockiemu!
👏👏👏

GALERIA

Data dodania: 2023-11-22
Od dziś rzucamy palenie- wybieramy życie

 

 

OD DZIŚ RZUCAMY PALENIE - WYBIERAMY ŻYCIE

(Kliknij w powyższe hasło)

Gdzie szukać pomocy?

Chcesz rzucić palenie i potrzebujesz wsparcia? Skorzystaj z pomocy, poradników i telefonicznej porady stworzonej dla palaczy.

●     Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym (TPPP) 801 108 108, poniedziałek – piątek: 09:00 -21:00, sobota: 09:00-15:00.

●     Lokalne Poradnie Antynikotynowe, Poradnie Rzucania Palenia w Twojej okolicy, najczęściej przy placówkach medycznych, prywatne lub NFZ.

●     Serwis Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia

●     Informator o bezpłatnych badaniach dla palaczy

●     Poradnik Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej o odżywianiu i aktywności fizycznej w trakcie oraz po rzuceniu palenia

Data dodania: 2023-11-16
Z MIŁOŚCI DO NIEPODLEGŁOŚCI!

10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.00 na sali gimnastycznej, na początku został odśpiewany hymn "Mazurek  Dąbrowskiego", następnie głos zabrał dyrektor szkoły

 p. Marian Pisarski, który wskazał na powagę  i doniosłość  wydarzenia, jakim było odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli, podkreślił konieczność dbania o suwerenność i niepodległość naszego kraju, dbanie o tradycje i symbole narodowe, które dla nas Polaków były i są wciąż drogie oraz przywitał przybyłych gości – Panią Monikę Madej, która reprezentowała Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Opocznie panią Annę Reszkę i kierownika filii Poradni w Drzewicy Panią Alinę Minkinę oraz Pana Pawła Chałubińskiego, który reprezentował Członka Zarządu PKP Intercity Remtrak pana Bogdana Kubiszewskiego. Następnie uczniowie: Jagoda Podogrocka, Oskar Gapys, Marek Sobczyk, Marcelina Kaczmarek, Otylia Łysakowska, Kinga Sarwa, Szymon Kołodziejczyk, Jakub Kalużny, Wiktoria Minkina przybliżyli zebranym historię dróg Polaków do niepodległości oraz wyrecytowali wiersze wybitnych polskich poetów. Kolejnym elementem artystycznym, który uświetnił tę uroczystość było wykonanie trzech utworów przez szkolny zespół muzyczny Kreatywni w składzie: Zuzanna Janowska, Alicja Dąbrowska, Martyna Łaska, Elżbieta Jędryka, Krystian Kobalczyk, Wiktoria Fijarczyk, Agnieszka Kwiecień, Kamil Gąsieniec, Aleksandra Trzeźwinska, Julia Pawul, Aleksandra Górzyńska, Klaudia Szymańska. Sztandar szkoły godnie prezentował trzyosobowy poczet w składzie:  Wiktoria Wróblewska, Konrad Tąder, Zuzanna Duchnik. Na podziękowanie zasłużyli również Mikołaj Łoś, Weronika Walasik, Aleksandra Pawul, Karolina Bąkiewicz oraz Zofia Gubka, którzy byli odpowiedzialni za wystrój sali, nie można również zapomnieć o Dawidzie Fidosie i Mateuszu Cabaju, którzy dbali o odpowiednie nagłośnienie oraz o Dawidzie Gosie, który wykonał fantastyczne zdjęcia. Na sam koniec uroczystości wszystkich czekała słodka niespodzianka: biało-czerwony tort niepodległościowy.

Serdeczne podziękowania dla nauczycieli, którzy przygotowali tegoroczne obchody Święta Niepodległości – Pani Anety Goszcz, Pani Anny Pietrasik oraz Pana Michała Grudzieckiego.

GALERIA

Data dodania: 2023-11-13